Skip links
Evde Asi

Evde Aşı Hizmetinin Avantajları

Sağlık hizmetleri, herkes için eşit ulaşılabilirliğe sahip olmayabilir. Bazı bireyler, çeşitli sebeplerle hastane veya diğer özel sağlık merkezlerine gitmekte güçlük çeker. Tam olarak bu noktada evde sağlık hizmetleri devreye girer. Hastanın kendi evinde gerçekleştirilen çeşitli sağlık uygulamaları “evde sağlık hizmetleri” olarak adlandırılır. Bu hizmet kategorisi, serum takma, kulak yıkama, gebelik testi veya oksijen tedavisi gibi işlemleri içerir. Söz konusu kategoriye dahil olan bir diğer işlem ise evde aşı ve enjeksiyon hizmetidir.

Aşılar, bireylerin hem kendi hem de çevrelerinin sağlığı ve güvenliği için oldukça önemli sağlık uygulamalarıdır. Çeşitli hastalık ve enfeksiyon türlerine karşı bağışıklık sistemini güçlendiren aşılar, vücutta virüslere karşı antikor üretilmesini sağlar. Aşı olmak toplumdaki her birey için büyük bir önem taşır. Fakat bazı kişiler için bu önemin daha fazla olduğu bir gerçektir. Çocuklar, yaşlı bireyler ve bağışıklık sistemlerini etkileyen rahatsızlıklara sahip olanlar aşılarını aksatmamalıdır.

İcadından itibaren birçok farklı hastalığa karşı insanları koruyarak milyonlarca hayatı kurtarmayı başarmış aşılara erişebilmek, her bireyin hakkıdır. Evde aşı hizmeti ise bireylere, bu önemli uygulamayı kendi evlerinin rahatında sunmayı hedefler. Kişiye özel bir hizmet olan evde aşı sayesinde bireyler, herhangi bir sağlık kuruluşuna gitmeden aşı olabilme imkanı bulur. Böylece aşı olmak, daha erişilebilir ve rahat bir sağlık uygulaması hale gelir.

Hangi Durumlarda Evde Aşı Hizmeti Alınır?

Birçok farklı sebep, evde aşı hizmetlerinden yararlanma ihtiyacı doğurur. Genel anlamda evde sağlık hizmetlerinden kimlerin faydalanabileceği konusunda belirli bir sınırlama yoktur. Fakat toplumun bazı bireyleri bu hizmete diğerlerinden daha fazla ihtiyaç duyar. Örneğin yaşlı kişilerin her zaman hastaneye veya diğer sağlık kuruluşlarına gitmesi mümkün değildir. Yürümekte zorluk çeken yaşlı bireyleri hastaneye götürmek, hem kendileri hem de onlarla ilgilenen kişiler için oldukça karmaşık ve zorlu bir süreçtir.

Fakat evde sağlık hizmetleri sayesinde bu süreç herkes için kolaylaşır. Tek başına yaşamını sürdüren yaşlı bireyler için de aynı durum geçerlidir. Kendileriyle ilgilenecek yakınlara sahip olmayan yaşılar, sağlık ihtiyaçlarını karşılama konusunda hiçbir zaman yalnız değildir. Tema Eve Sağlık, profesyonel ekibiyle yaşlı bireylerin sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için hazırdır. Evde aşı da dahil olmak üzere çeşitli sağlık tedavilerine ihtiyaç duyan yaşlılar, Tema Evde Sağlık’a başvurabilir.

Evde Aşı ve Enjeksiyon Hizmeti Nasıl İşler?

Tema Evde Sağlık’ın tüm hizmetleri kişiye özeldir. Bireylerin yararlanabileceği aşı hizmetleri arasında grip, zatürre ve seyahat aşıları yer alır. Bunların yanı sıra çeşitli enjeksiyonlar da söz konusu hizmet aracılığıyla uygulanır. Çünkü kişinin kendi kendine enjeksiyon yapması zor ve tehlikelidir. Bu işlemi bir sağlık profesyonelinin gerçekleştirmesi daha uygun olacaktır.

Örneğin, osteoporoz tedavisi olan kişilere evde yapmaları için doktorları tarafından enjeksiyon verilir. Ya da çeşitli rahatsızlıkları olan kişiler, vitamin enjeksiyonlarına ihtiyaç duyar. İnsülin enjeksiyonu da evde sağlık hizmetleri kapsamında gerçekleştirilen diğer bir işlemdir.

Aşı-enjeksiyon hizmetleri yalnızca yukarıda bahsedilen türlerle sınırlı değildir. Kişiye özel olarak sunulan bu sağlık hizmeti hastanın ihtiyaçları doğrultusunda şekillenir. Herhangi bir aşı-enjeksiyon tedavisi isteyen kişiler, Tema Evde Sağlık ile iletişime geçerek randevu tarihi seçer. Hastanın sağlık geçmişi ve genel durumu profesyonel sağlık ekipleri tarafından incelenir.

Uzman sağlık ekipleri randevu ile planlı gün ve saatte hastanın evinde gerekli işlemleri uygular. Aşı ve enjeksiyon hizmetlerinin evde verilmesi, hijyen koşullarından taviz verileceği anlamına gelmez. Tüm evde sağlık hizmetleri aynı bir hastanede olduğu gibi steril koşullarda uygulanır. Sağlık ekipleri herhangi bir uygulama yapmadan önce tüm malzemelerin sterilliğinden emin olur.

Evde Aşı Hizmeti İçin Randevu ve İşlem Süreci

Herhangi bir evde aşı hizmetine erişim sağlamak istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar oldukça basittir. Bunun için Tema Evde Sağlık web sitesinde “iletişim” bölümünün yanında, sağ üst köşede yer alan mavi “randevu alın” butonuna tıklamanız yeterlidir. Butona tıkladığınızda açılan sayfada mevcut telefon numarasını kullanarak WhatsApp mesajlaşma uygulaması üzerinden bizimle iletişime geçin. İstediğiniz sağlık hizmeti hakkında ekip arkadaşlarımıza bilgi vererek uygun randevu tarihini ve saatini belirleyin. Hizmetlerimizle ilgili sorularınız için aynı iletişim numarasını kullanabilirsiniz.

Evde sağlıkla ilgili rehberler ve daha fazlası için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.